Ceny stravného

Jídelní lístek je sestavován v souladu s požadavky na plnění Spotřebního koše, který je součástí vyhlášky o školním stravování. Pomůckou při jeho sestavování je také dokument – Nutriční doporučení MZ ke spotřebnímu koši ze dne 1.9.2015.

K vaření jsou používány denně pouze čerstvé suroviny!

Polévky se připravují ze základního vývaru z čerstvého masa, kořenové zeleniny a koření, nikoliv z polotovarů.

Vzhledem k plnění spotřebního koše zařazujeme častěji zeleninové a luštěninové polévky.

Hlavní jídla -  používáme pouze kvalitní libové maso. Pravidelně zařazujeme různé druhy masa i netypické přílohy, jako je bulgur, kuskus atd.

Doplňky a nápoje - děti dostávají dle finančních možností zeleninové saláty, čerstvé ovoce, mléčný výrobek, moučník.

Jako nápoje jsou podávány ovocné  čaje, ovocné sirupy bez konzervantů a umělých barviv, ředěné džusové koncentráty, mošty.

Každý den je k dispozici voda s citronem. Pitný režim je součástí svačin i oběda.

Poplatky od 1. 4. 2024

MŠ do 6 let: přesnídávka 10 Kč, oběd 25 Kč, svačina 9 Kč / celkem 44 Kč

MŠ od 7 let: přesnídávka 10 Kč, oběd 27 Kč, svačina 9 Kč / celkem 46 Kč

ZŠ 7 - 10 let: přesnídávka 11 Kč, oběd 27 Kč, svačina 10 Kč / celkem 48 Kč

ZŠ od 11 let: přesnídávka 11 Kč, oběd 30 Kč, svačina 10 Kč / celkem 51 Kč

Cizí strávníci - oběd: 81 Kč

Způsob platby - pouze převodem na účet, částku obdržíte emailem, zaplatit nejpozději 10. v měsíci. Uvede se jméno a příjmení dítěte a jeho přidělený VS.

Přihlášování a odhlašování jídla

Vaše dítě je přihlášeno ke stravování na základě závazné přihlášky, kterou si můžete vyzvednout u paní kuchařky Jany Jílkové.  Platí po dobu celé školní docházky. V případě, že byste Vaše dítě chtěli ze stravování během školního roku odhlásit, učiňte tak osobně, nebo telefonicky.

Pokud je dítě nemocné, nebo si chcete jakékoliv jídlo odhlásit, musíte tak učinit nejpozději do 7 hodin ráno příslušného dne, jinak vám bude zaúčtováno. Totéž platí i v případě, že Vaše dítě onemocní nebo se z jiného důvodu nemůže dostavit do školy a zapomenete si stravu odhlásit. Bohužel Vám bude zaúčtována. Další možnost je donést  jídlonosič a oběd si můžete vzít domů.

Stravu neodhlašujte u učitelek, ale POUZE u paní kuchařky Jany Jílkové - kontakt viz. Aktuality.

Děti ze ZŠ i z MŠ  mají možnost chodit na ranní i odpolední svačinky a na oběd. Samozřejmostí je i celodenní pitný režim.