Historie školy

 

Obec Unčín leží v půvabném údolí řeky Svratky při silnici z Jimramova do Bystřice nad Pernštejnem. Řeka rozděluje obec na „ Horňák" a „ Dolňák", horní konec a dolní konec. Část obce kudy protéká Ubušínský potok se jmenuje Dub. První zmínky o Unčínu jsou z roku 1379.

 

V roce 1939 byla zahájena stavba školy v Unčíně. O rok později byla stavba dokončena a v září bylo zahájeno vyučování. V roce 1946 přišel do školy nový učitel. Škola se tehdy stala organizátorem kulturních akcí, besídek, ochotnických divadelních představení, sportovních soutěží a tanečních zábav. V roce 1951 byla zakoupena promítačka a byla pořádána filmová představení. Postupně ale dětí ubývalo a škola byla v roce 1978 zrušena a přestavena na mateřskou školu.

 

Škola byla znovu otevřena 1. září 1992, tehdy ji navštěvovalo 9 žáků.

 

Čerpáno ze školní kroniky.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení