Domácí vzdělávání předškoláčků

 

Vážení rodiče,

 

vzhledem ke zvyšujícímu se zájmu rodičů o domácí vzdělávání předškoláčků nabízím i tuto formu spolupráce. Rodič je ze zákona povinný zapsat své dítě k předškolnímu vzdělávání, jakmile dovrší pěti let věku. Zápis probíhá každoročně v době od 2.-16. května. Je třeba přinést rodný list dítěte a OP zákonného zástupce. Dítě se přijímá do MŠ na základě vyplněných potřebných formulářů v MŠ a potvrzení lékaře o řádném očkování dítěte.

 

Je možné se domluvit na různých formách spolupráce - od denního docházení, přes občasné společné zážitky - např. společný výlet, besídky, přes striktně domácí vyučování, které má být ovšem zakončeno před nástupem do školy tvz. přezkoušením, tedy společným posezením, kdy dítě prezentuje, co se doma s rodiči naučilo. MŠ samozřejmě nabízí oblasti, ze kterých se potom čerpá.  Oblastí přezkoušení pak bývají sociální návyky, jako stolování, sebeosluha při oblékání, obouvání, komunikační dovednost s vrstevníky a dospělými..., dále pak základní vědomosti a poznatky, např. znalost barev, zvířátek, tvarů.... atd. atd.

 

Považuji za důležité se s každým takovým rodičem osobně setkat, pohovořit si o vzájemných možnostech, cílech, představách a společně najít nejvhodnější variantu pro Vás a pro Vaše dítě.

 

V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat, ať už emailem nebo telefonicky, domluvte si schůzku, kde vše můžeme prodiskutovat.

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení